تبلیغات
معماری ایده آل - دکرا پوشش پیشرفته سقفهای شیبدار

جستجو گر سایت معماری

 

دکرا پوشش پیشرفته سقفهای شیبدار

پنجشنبه 26 دی 1387   07:48 ب.ظ


نوع مطلب : پروژه و مقالات معماری ،

ویژگی های تایل دکرا:
زیبا و یکپارچه، رنگ بندی متنوع، قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی و سازگار با محیط زیست، انعطاف پذیر و قابلیت نصب سریع و آسان، مقاومت ویژه در برابر نفوذ و جذب آب، باد، طوفان، گردباد، آتش، یخ زدگی، پوسیدگی، خوردگی، ................

دکرا پوشش پیشرفته سقفهای شیبدار


ویژگی های تایل دکرا:
زیبا و یکپارچه، رنگ بندی متنوع، قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی و سازگار با محیط زیست، انعطاف پذیر و قابلیت نصب سریع و آسان، مقاومت ویژه در برابر نفوذ و جذب آب، باد، طوفان، گردباد، آتش، یخ زدگی، پوسیدگی، خوردگی، فرسودگی و تغییرات ناگهانی دما، کاهش خسارات ناشی از زلزله، عدم تغییر رنگ در اثر تابش نور خورشید و همچنین تحمل بار متمرکز برف.

دکرا آزمایشات ذیل را گذرانده است:
آزمایش انجام شده در برابر اشعه ماوراء بنفش:
آزمایش بر روی سطح تایل انجام شده است. بدین صورت که ابتدا یک قطعه تایل را در مدت زمان کوتاه تحت تابش نور قرار دادند و هیچگونه تغییری مشاهده نشد. در آزمایش بعدی تایل را به مدت 500 ساعت تحت تابش اشعه ماوراء بنفش قرار دادند و هیچ گونه تغییر قابل ملاحظه ای مشاهده نگردید، لازم به ذکر است که این آزمایش مطابق با 10 سال فرسایش آب و هوایی در مناطق مختلف می باشد.

آتش:
چیدمان سقفهای دکرا باعث می گردد مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش سوزیهای خارجی داشته باشد و به هیچ عنوان حریق به داخل انتشار پیدا نمی کند. هر تایل از 8 نقطه به تایلهای دیگر متصل می شود و وزن بسیار کم تایل که وزن نمونه های مشابه می باشد باعث می گردد در آتش سوزی داخلی بام دیرتر فرو ریزد.

آزمایش مقاومت در برابر طوفان و گردباد:
آزمایش ایمنی انجام شده توسط توربین هواپیمای بوئینگ با سرعت 200 کیلومتر در ساعت. نحوه نصب این پوشش بسیار متمایز از نمونه های مشابه ای است که جهت پوشش دادن سطوح شیبدار استفاده می شوند. در واقع نوع همپوشانی تایلهای دکرا و استفاده از متعلقات جانبی آن به جهت پوشش دادن زوایا مانع از نفوذ هر گونه بارش و حتی بادهای شدید با سرعتی معادل 200 کیلومتر در ساعت می گردد.

برف:
وجود سنگریزه ها بر روی سطح دکرا باعث میگردد که برف تا ارتفاع cm90 از سقف با شیب 45 درجه سقوط نکرده و به همین علت از وقوع حوادث و خسارت جانبی ناشی از ریزش برف جلوگیری بعمل می آورد و این امر موجب می گردد که برف در این حالت به عنوان عایق طبیعی حرارتی عمل کرده و مانع از اتلاف انرژی گردد.

زلزله:
اغلب خطرات متداول، خسارات، جراحات و مرگهای ناشی از زلزله بدلیل وزن بالای سقف و نوع ترکیبات بکار برده می باشد. Decra با وزن کم در عین حال مستحکم و مقاوم، خطرات ناشی از زلزله را به حداقل رسانیده است.

آزمایش مقاومت در برابر اصابت تگرگ:
بارش تگرگ به قطر mm28 در استرالیا خساراتی معادل ده برابر تگرگهای عادی به بار می آورد. Decra با وجود لایه های سنگ ریزه خطرات و خسارات ناشی از بارش تگرگها را تا قطر mm90 به حداقل رسانیده است.

نوشته شده توسط : علی صنعتی