تبلیغات
معماری ایده آل - Moving Detector آشكار ساز حركت یا سنسور چشمی

جستجو گر سایت معماری

 

Moving Detector آشكار ساز حركت یا سنسور چشمی

چهارشنبه 18 دی 1387   02:47 ب.ظ


نوع مطلب : پروژه و مقالات معماری ،

آشكار ساز حركت یا سنسور چشمی كه حركت افراد را در میدان فعالیتش احساس كرده و به طور اتوماتیك مسیرهای مورد نظر را روشن و خاموش می نماید...................

Moving Detector


آشكار ساز حركت یا سنسور چشمی كه حركت افراد را در میدان فعالیتش احساس كرده و به طور اتوماتیك مسیرهای مورد نظر را روشن و خاموش می نماید

Moving Detector


آشكار ساز حركت یا سنسور چشمی كه حركت افراد را در میدان فعالیتش احساس كرده و به طور اتوماتیك مسیرهای مورد نظر را روشن و خاموش می نماید.

به عبارت ساده تر این سنسور ، هر فردی در زاویه دیدش حركت كند فرمان روشن را میدهد . به عنوان مثال در راهرو ساختمانها یا آسانسورها و.... هر فردی با باز كردن در یا ابتدای ورود سنسور عمل كرده و تمام مسیر راهرو را روشن می كند تا آن فرد از راهرو خارج شود.

به عنوان نمونه سنسور مرلن ژرن محصول شركت اشنایدر الكتریك

مشخصات این دستگاه به شرح زیر است :

قابلیت تنظیم حداقل سطح روشنایی (حساسیت در مقابل نور) بین 5 تا 1000 لوكس

قابلیت تنظیم زمان فعالیت بین 15 ثانیه تا 3 دقیقه

ولتاژ 230(10+-) ولت

توان 40 تا 500 w/va

اتصال دهنده ها 3 ترمینال برای كابل 5/2 * 2 میلی متر مربعباید سنسور در مكانی قرار گیرد كه محل كوری وجود نداشته باشد به عبارت دیگر بر تمام مسیر دید داشته باشد. برای هر پیچ و خم كه نقطه كور باشد سنسور دوم و سوم و .... استفاده می گردد.

می توان در ارتفاع 120یا 200 سانتیمتر از كف قرار داد . بهتر است این سنسور برای راندمان بالاتر كمتر از 9متر دید قرار داد و برای راهرو طولانی از سنسورهای دوم و سوم و... استفاده كرد .

نوشته شده توسط : علی صنعتی